made with in Assos

Buenos Aires, Borges ve Çanakkale SKYLIFE by Akgün Akova

Bu post aslında Akgün Akova’nın Mayıs 2016’da Skylife’a yazdığı yazı olacak. Ben sadece bizim tarafımızdan bu hikayenin nasıl geliştiğini anlatacağım. Aşağıda linki ile yazıyı bulabilirsiniz. Harika dile getirilmiş, çok keyifli bir yazı. Severek okuyacağınıza eminim.

Araba ile köyden çıktığımızı hatırlıyorum. Telefonum çalıyor, bilmediğim bir numara. İnsanın içini rahatlatan bir ses, Gülden Akıncı. Kendini tanıtarak, Skylife’tan, Dulce de Leche’den konuşuyoruz. Juan, araba kullanıyor; ben heyecanla telefondayım. Buenos Aires yazılarıyla ilgili bizimle görüşmek istediklerini söylüyorlar. Seve seve ağırlıyoruz Akgün Akova ile Gülden Hanım’ı Assos Nar Konak’ta. Kapımızdan girdikleri ilk andan itibaren sanki senelerdir tanışıyormuşuz gibi zengin muhabbetlerimiz. Eh nasıl olmasın? Nasıl bilgi dolu, nasıl verici, nasıl içten iki insan. Biz de onlara en iyi bildiğimizi, kendimizi anlatıyoruz. Sanırım bu noktada, onlar da bu tatlının arkasında böyle bir hikaye yakalayacaklarını beklemiyorlardı. Bu arada bu noktaya kadar biz hala Buenos Aires gezi yazısının neresinde olacağımızı, hatta içinde yer alıp, almayacağımızı bilmiyoruz. Bu kadar değerli iki insanla yollarımızın kesiştiğine şükür ediyoruz ve onları büyük bir keyifle ağırlıyoruz.

Assos, Juan ile benim için her zaman çok değerli olacak. Akgün Bey, yetenekli elleriyle bizi bu değerimizle fotoğraflandırdı. Beraber sıfırdan yarattığımız Dulce de Leche’mizle, Athena Tapınağı ile..

Ve sonra uğurluyoruz onları. Otel açılıyor baharda, biz işe veriyoruz kendimizi. Zaman akıp, geçerken: haber geliyor. Skylife’ta yazı çıkmış.

BUENOS AIRES, BORGES VE ÇANAKKALE !

ADI BUENOS AİRES’LE ÖZDEŞLEŞEN YAZAR BORGES’İN İZİNDEN GİDERKEN BİR ARJANTİN TATLISIYLA ÇANAKKALE’DEKİ ASSOS’A VARAN BİR YOLCULUĞUN ÖYKÜSÜ…

Assos’a varan yolculuk! Biz ! Biz ! Fotoğraflarımız, yazının sonu, tatlımız.. Bir gezi yazısı böyle mi güzel yazılır, böyle mi akar .. ve biz parçasıyız.

Skylife bu! Milyonlar okuyor. Brezilyalı, Avusturalyalı misafirlerimiz dönüşlerinde uçakta bizi görüp, heyecanlanmışlar. Hatta Avusturalyalı çift, görmediğimizi düşünerek, dergiyi alıyor ve scan ederek tüm sayfalarını bize emailliyor! Tüm bizi tanıyanlardan dergiyle fotoğraflar geldi. Tüm yaz, kapımızdan girenler eksik olmadı. ‘Burada bir tatlı varmış?’ En güldüğümüz de, Juan ile fotoğraf bile çektirmek isteyen oldu 🙂 1 seneyi geçti, hala ‘Aaa, ben sizi okumuştum’ diyenler oluyor. Bu yazıyı bile yazarken içim içime sığmıyor.

Okumadıysanız, hemen linki yapıştırıyorum. Akgün Akova’nın tüm yazılarını okumanızı da ayrıca tavsiye ediyorum.

 

TÜRKÇE: https://www.skylife.com/tr/2016-05/buenos-aires-borges-ve-canakkale

ENG: https://www.skylife.com/en/2016-05/buenos-aires-borges-and-canakkale

2560 1707 Dulce de Leche

Merhaba

En tatlı yeniliklerden ilk haberdar olmak istiyorsanız haber bültenimize abone olun.

Ne aramak istemiştiniz?
Online alışveriş için aristegelse.com'u ziyaret edebilirsiniz.
Ziyaret Et
Online alışveriş için aristegelse.com'u ziyaret edebilirsiniz.
Ziyaret Et